BoZkUrTeMeL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BoZkUrTeMeL

GAZİANTEP 19 MAYIS LİSESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA...

4 posters
YazarMesaj
bozkurtemel
Admin
bozkurtemel

19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Empty
MesajKonu: 19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA...   19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Icon_minitimeCuma Ekim 03, 2008 9:44 am

19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Okul

Okulumuz 1979–1980 Eğitim-Öğretim yılında öğretime Hoşgör 2.Kademe Temel Eğitim Okulu adı ile başlamıştır.

26.06.1979 Tarihli İl Onayı ile Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından Ömer YILDIRIM, tedviren memur olarak tayin edilmiştir. 08.10.1979 tarihli il onayıyla Fen Bilgisi Öğretmeni Hayri GÜL okulumuzun ilk öğretmeni ve müdürü yerine Ömer SÜRMELİOĞLU Okul Müdürü olarak tayin edilmiştir. 19.10.1983 tarihinde okulumuz müdürlüğünden ayrılmış yerine Doğan ÖZCANLI atanmıştır.

1983 yılında okulumuz ilk mezunlarını vermiştir. 1983–1984 öğretim yılında bu defa okulun adı 19 Mayıs İlköğretim Okulu olarak isimlendirilmiştir. İlkokula 5 sınıf açılmış ve 27 ortaokul sınıfı ile birlikte öğretim yapmıştır. 01.02.1983 tarihinde okul müdürü olarak İbrahim BIÇAKCI göreve başlamış, aynı dönemde okul eğitim kadrosuna birçok öğretmen alınmıştır.

1984–1985 öğretim yılı, okulumuzda bir atılım yılı olmuştur. Bu öğretim yılında ilköğretim okulu olarak okulumuzda sistem yerleşmeye başlamış, idari kadro tamamlanmış, okul adına 19 Mayıs eğlence şöleni Spor Salonu’nda yapılmış, okul dışında ilk defa bir Resim ve İş-Teknik sergisi açılmıştır. 1985–1986 öğretim yılında okulumuz lise olmuş ve adı 19 Mayıs Lisesi olarak değiştirilmiştir. Lise olduğu yıl okul müdürü olarak Hayrullah AYDIN göreve başlamıştır. Bu görevde bir yıl kaldıktan sonra ayrılmış yerine Abdurrahman YILMAZ okul müdürü olmuştur.

1987–1988 öğretim yılında lise olarak ilk mezunlarını vermiş, aynı yıl kendi grubunda üniversiteye öğrenci yerleştirmede Gaziantep 1.si, Türkiye genelinde ise 197.nci sırada yer almıştır. Okulumuzun lise olması ile birlikte başarı zincirinin halkaları çoğalmaya başlamıştır. 1991–1998 yılları arasında Ömer Refik BİLİCİ okul müdürlüğü yapmış bu dönemde okul tüm spor alanlarında çeşitli başarılar elde etmiş, deyim yerinde ise başarılara doymuş bir hale gelmiştir.

1998–1999 öğretim yılında okul müdürlüğüne Sadık AKAY vekâlet etmiş daha sonra okul müdürü olarak 1999–2000 öğretim yılında Efraim ERTAŞ okul müdürü olarak göreve başlamış ve bu görevine 2003–2004 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar devam etmiştir. Okul müdürlüğüne 2 ay kadar A.Hayrettin KINAL vekâlet etmiş, daha sonra 2004–2005 eğitim-öğretim yılına Okul Müdürü olarak Fatih ÇELİK getirilmiş ve halen bu göreve devam etmektedir.
https://liselim27.yetkin-forum.com
Y4kup HoBrx_X*

MesajKonu: Geri: 19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA...   19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 12:54 pm

thank you okulumuzu tanıttıgın için emel Laughing
yalnızkurt27
Admin
yalnızkurt27

MesajKonu: Geri: 19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA...   19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 1:30 pm

okulumuzu tanıttığın için teşekkürler kardeş. Smile
http://www.bozkurtemel.tr.gg
hakan

MesajKonu: Geri: 19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA...   19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 4:55 pm

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Twisted Evil What a Face affraid flower Emel kardeş mükemmel bi site olacak kuşkum yok her işi başardıgın gibi bunun da üstesinden gelirsin sen hayırlı olsun!!!! Twisted Evil Basketball geek Laughing jocolor Twisted Evil Twisted Evil
bozkurtemel
Admin
bozkurtemel

MesajKonu: Geri: 19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA...   19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 4:57 pm

sağolun arkadaşlar!
https://liselim27.yetkin-forum.com
hakan

MesajKonu: Geri: 19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA...   19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Icon_minitimeÇarş. Ekim 08, 2008 5:11 pm

Twisted Evil emel cnm dostum bnm inşallah herşey istedigin gibi olur19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA... Saatkacqf6 koyu fenerbahçelim bnm

19 MAYIS LİSESİ HAKKINDA...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 19 MAYIS LİSESİ RESİMLERİ...
» 19 MAYIS LİSESİNİN BA$ARILARI
» Site Hakkında Sorularınız